درباره مدرس
  • مدرک تحصیلی : کارشناسی ارشد پترولوژی سوابق کاری : بیش از 26 سال سابقة تدریس در مدارس و آموزشگاه های مناطق مختلف شهر تهران از جمله مدارس غیرانتفاعی نظیر علامه طباطبایی، سروش، ثامن الائمه، فرجاد، صبح دانش و شعب مختلف آموزشگاه علوی

    کارشناسی ارشد فیزیک پلاسما از دانشگاه علم و صنعت سوابق کاری : 10 سال سابقه تدریس در دانشگاه ها، مدارس ، آموزشگاه ها مدرس تیزهوشان والمپیاد تدریس فیزیک (دهم ویازدهم) دبیرستان ثامن الائمه دبیرستان پسرانه علوی دبیرستان کسری دبیرستان حسان دبیرستان سید الشهدا تدریس فیزیک پایه نهم (تیزهوشان) آموزشگاه های واله تدریس فیزیک پایه نهم (کلاس های آمادگی آزمون – تیزهوشان – نمونه دولتی – وردی مدارس برتر) در دبیرستان های علوی تدریس فیزیک در آموزشگاه های راه خرد، تربیت، چراغ دانش، آیندگان تدریس فیزیک در دانشگاه های آزاد شهرری ، تهران شرق ، ساوه ، قزوین مشاور تحصیلی پیش دانشگاهی دبیرستان پسرانه علوی تالیفات : مولف جزوات درسی فیزیک برای پایه های مختلف دبیرستان

    مدرک تحصیلی : دارای مدرک فوق لیسانس زیست شناسی دکتری تخصصی بهداشت سوابق کاری : ٢۵ سال سابقه تدریس در مدارس و دبیرستان های منطقه ٢ و١ و دبیرستان نمونه دولتی علیمحمدی منطقه ٢ داور منطقه ای جشنواره خوارزمی و مسابقات آزمایشگاهی مشارکت در بازبینی کتاب زیست شناسی پایه دوازدهم

معلم آنلاین کتاب علوم را به چهار بخش فیزیک ، شیمی ، زیست شناسی و زمین شناسی طبقه بندی کرده است که مقابل عنوان هر فصل مشخص شده است . که هر فصل توسط اساتید مجرب تدریس می شود در انتهای هر فصل نمونه سوال برای سنجش شما همراه با پاسخنامه آمده است .

فصل 1: دانشمندان با مطالعه خواص مواد و ایجاد تغییر در آنها همواره در تلاش اند فرآورده های جدیدتر و با کارایی و خواص بهتر را عرضه کنند.در این فصل با برخی مواد و نقش آن ها در زندگی انسان ها آشنا می شوید.

 فصل 2: ما در دنیایی از مواد زندگی می کنیم که ویژگی های گوناگونی دارند و به حالت های مختلفی مانند جامد، مایع و گاز یافت می شوند. همه آنها از اتم ساخته شده اند. در این فصل با رفتار اتم ها با یکدیگر و همچنین با خواص ترکیب های یونی و مولکولی آشنا خواهید شد.

فصل3: یکی از عوامل مؤثر بر چرخه های طبیعی مصرف سوخت های فسیلی است.در این فصل به بررسی تأثیرات این سوخت بر زندگی روزمره می پردازیم.

فصل4: در این فصل خواهید دید که با تعریف کمیت های فیزیکی مانند: مسافت، جابجایی، تندی و سرعت و شتاب می توانیم به بررسی حرکت اجسام بپردازیم. با پیدا کردن هریک از این کمیت های فیزیکی برای یک جسمِ در حال حرکت، می توان شناخت بهتری از حرکت آن جسم به دست آورد.

فصل5: در واقع در هر کاری که روزانه انجام می دهیم، با نیرو سر و کار داریم و بدون اِعمال نیرو کاری انجام نمی شود. در این فصل با نقش نیرو در تغییر حرکت اجسام آشنا خواهید شد.

فصل6: در این فصل با علت و چگونگی پیدایش و جابجایی قاره ها و نیز پدیده هایی هم چون رشته کوه ها، چین خوردگی ها و شکستگی ها آشنا خواهید شد.

فصل7:در این فصل با بررسی و مطالعه فسیل ها و آثاری از گذشته زمین به چگونگی تغییرات زمین در گذر زمان می پردازیم.

فصل8 : در این فصل پس از آشنایی با تعریف فشار، شناخت بهتری از مفهوم فشار و آثار آن در زندگی روزمره پیدا

می کنیم.

فصل9 : بشر به کمک اختراع و طراحی هوشمندانه ماشین ها، توانایی انجام کار خود را بسیار افزایش داده است به

طوری که امروزه ماشین ها به ما اجازۀ انجام کارهایی فراتر از انتظار را می دهند. در این فصل تنها با بخش کوچکی از

کارهایی که به کمک ماشین ها صورت می گیرد و نیز اساسِ کارِ ماشین ها آشنا خواهیم شد.


فصل10 :امروزه انسان با سفر به فضا، در پی کشف اسرار جهان هستی و حیات در سیارات و منظومه های فراخورشیدی است. در این فصل با علم نجوم و برخی کاربردهای آن در زندگیِ خود آشنا می شوید.

فصل11: زیست شناسان به منظور مطالعة سریع تر و آسان تر و نیز استفاده از جانداران آنها را در گروه های متفاوتی قرار می دهند. در این فصل با گروه بندیِ جانداران و نیز گوناگونیِ آنها آشنا خواهید شد. 

فصل12: شناخت و ویژگی های گیاهان به ما کمک می کند تا بتوانیم از آنها استفادۀ بیشتری کنیم. در این فصل ضمن آشنایی با گروه ها و ویژگی های کلیِ گیاهان، این فرصت را پیدا می کنید که برخی گیاهانِ محل زندگی خود را بهتر بشناسید.

فصل 13: آب های کم عمقِ دریاها و مناطقی نظیر خلیج فارس، زیستگاه جانداران متفاوتی مثل انواع بی مهره ها و مهره دارانی است که در کنار هم زندگی می کنند و تنوع زیستی فراوانی دارند. در این فصل با مشخصات و اهمیت برخی جانوران بی مهره بیش تر آشنا می شوید

فصل 14 : بسیاری از جانوران اطراف ما دارای ستونی از مهره در بدن خود هستند. وجود این جانوران در زندگی ما اهمیت زیادی از جمله تأمین غذا، پوشاک، حمل بار و ... دارد. در این فصل با انواع مختلف مهره داران و ویژگی ها و اهمیت آنها بیشتر آشنا خواهید شد

فصل 15 : در این فصل با بوم سازگان و جانداران موجود در بوم سازگان و ارتباطی که با هم دارند و انواع رابطه های بین جانداران آشنا خواهید شد و در پایان این فصل درباره تنوع زیستی و اهمیت آن صحبت می گردد.

پیش نمایش این دوره
میانگین از: شماره: بررسی

هنوز رتبه دهی نشده است...